62ο Γυμνάσιο Αθηνών και Ευρωπαϊκή Εβδομάδα για τη Μείωση των Απορριμμάτων

Δράση 2η!

«Άνθρακες ή Θησαυροί;»     (ΜΗΝ το Πετάς! Χάρισέ το!)

Οδηγίες

Λειτουργία και Χρήση του Δικτύου Upcycling

(Επαναχρησιμοποίηση Αντικειμένων Δράση του σχολείου μας για την  Εξοικονόμηση Φυσικών Πόρων και τη Μείωση των Απορριμμάτων)

• ΔΕΝ το ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ; Χάρισέ το! Στείλε στο e-mail του δικτύου upcycling62gymnasio@gmail.com μια Φωτογραφία του Αντικειμένου που δεν χρειάζεσαι, γράψε τι είναι και γράψε το Όνομα, το Επώνυμο το Τμήμα και αν θες το Τηλέφωνό σου. Όλα τα στοιχεία θα είναι απόρρητα και η προσφορά θα παραμείνει ανώνυμη.

• ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ κάτι; Πριν πας να το αγοράσεις, ΣΚΕΨΟΥ το περιβάλλον και ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ τον Πίνακα Ανακοινώσεων του δικτύου Upcycling του σχολείου στο Padlet: https://padlet.com/upcycling62gymnasio/izoyfz1ycs5jztu6 ίσως να βρεις αυτό που χρειάζεσαι. Αν ενδιαφέρεσαι για κάποιο αντικείμενο που προσφέρεται, στείλε μήνυμα στο e-mail του δικτύου upcycling62gymnasio@gmail.com και γράψε το Όνομα, το Επώνυμο το Τμήμα (αν θες και το Τηλέφωνό σου) και το νούμερο του αντικειμένου που σ΄ενδιαφέρει. Όλα τα στοιχεία θα είναι απόρρητα και η παραλαβή θα παραμείνει ανώνυμη.

Σκέψου!

Δράσε!

Προστάτευσε τον Πλανήτη!

«Ποιος, αν όχι εγώ;»

ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΦΙΣΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΛΙΚ ΕΔΩ!!