Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στην Γενική Συνέλευση της Δευτέρας 23/1/2023, ορίστηκε η Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2023 ως ημέρα διεξαγωγής εκλογών για:

Α) το Δ.Σ. του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων

Β) την Ένωση Γονέων

Γ) την Εξελεγκτική Επιτροπή και

Δ) το Συμβούλιο Σχολικής Κοινότητας.

Οι ώρες διεξαγωγής εκλογών είναι: 11.30 – 14.30.

Υποψηφιότητες μπορείτε να καταθέσετε συμπληρώνοντας τη φόρμα δήλωσης υποψηφιότητας (κάνοντας κλικ εδώ και υπογεγραμμένη): μέχρι και την Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2023 στο email του Συλλόγου Γονέων Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου κατά τις ώρες λειτουργίας του.

Δικαίωμα να εκλέγουν έχουν όλα τα μέλη που είναι ταμειακά ενήμερα (έχουν καταβάλει την ετήσια
συνδρομή, η οποία ανέρχεται στα 5 € / γονέα και μπορεί να καταβληθεί την ημέρα των εκλογών).

Οι γονείς/κηδεμόνες έχουν μία ψήφο ο καθένας, ανεξάρτητα από το πόσα παιδιά εκπροσωπούν.

Για να θεωρείται νόμιμη η εκπροσώπηση του Συλλόγου θα πρέπει στις αρχαιρεσίες εκλογής των Οργάνων
να πάρουν μέρος γονείς που εκπροσωπούν τουλάχιστον το 1/3 των ανήλικων μαθητών (και όχι των γονιών)
που φοιτούν τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή στη Σχολική Μονάδα.

Το παρόν μπορείτε να το κατεβάσετε κάνοντας κλικ εδώ.

Την φόρμα δήλωσης υποψηφιότητας μπορείτε να το κατεβάσετε κάνονας κλι εδώ.

Η Εφορευτική Επιτροπή,

Ζούμπου Φωτεινή