Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στην Γενική Συνέλευση της Τετάρτης 13/10/2021, ορίστηκαν η Παρασκευή 05/11/2021 και το Σάββατο 6/11/2021 ως ημέρες διεξαγωγής εκλογών για:

Α) το Δ.Σ. του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων

Β) την Ένωση Γονέων

Γ) την Εξελεγκτική Επιτροπή και

Δ) το Συμβούλιο Σχολικής Κοινότητας.

Οι ώρες διεξαγωγής εκλογών:

• Παρασκευή 05/11/2021: 17.00 - 20.00 και
  • Σάββατο 6/11/2021: 10.00- 12.00

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να θέσουν υποψηφιότητα συμπληρώνοντας την δήλωση που θα βρουν στην ηλεκτρονική σελίδα του σχολείου (62gym-athin.att.sch.gr

Οι δηλώσεις θα πρέπει να κατατεθούν υπογεγραμμένες στην Διεύθυνση του σχολείου ως την Πέμπτη 28/10/2021, ημερομηνία μέχρι την οποία μπορείτε να δηλώσετε υποψηφιότητα.

• Δικαίωμα να εκλέγουν και να εκλέγονται έχουν όλα τα μέλη που είναι ταμειακά ενήμερα (έχουν καταβάλει την ετήσια συνδρομή, η οποία ανέρχεται  στα 5 € / γονέα και μπορεί να καταβληθεί την ημέρα των εκλογών).
  • Οι γονείς/κηδεμόνες έχουν μία ψήφο ο καθένας , ανεξάρτητα από το πόσα παιδιά εκπροσωπούν.
  • Για να θεωρείται νόμιμη η εκπροσώπηση του Συλλόγου θα πρέπει στις αρχαιρεσίες εκλογής των Οργάνων να πάρουν μέρος γονείς που εκπροσωπούν τουλάχιστον το 1/3 των ανήλικων μαθητών (και όχι των γονιών) που φοιτούν τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή στη Σχολική Μονάδα.

Μπορείτε να κατεβάσετε το παρόν κάνοντας κλικ εδω.

Μπορείτε να κατεβάσετε την δήλωση υποψηφιότητας κάνοντας κλικ εδω.

Η Εφορευτική Επιτροπή,

Ζούμπου Φωτεινή