Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Περιφερειάρχη Αττικής και κατόπιν έκτακτης σύσκεψης με τους Δημάρχους της Αττικής, κλειστά θα είναι αύριο Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου όλα τα δημόσια και ιδιωτικά σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Αττικής λόγω των δύσκολων καιρικών συνθηκών.

Σύμφωνα με οδηγία που λάβαμε από τη Δ.Δ.Ε. Α΄ Αθήνας, τα μαθήματα στα σχολεία θα πραγματοποιηθούν μέσα από την ηλεκτρονική πλατφόρμα webex. Οι ηλεκτρονικές διευθύνσεις των εκπαιδευτικών του σχολείου μας στην πλατφόρμα webex θα σας σταλούν με ηλεκτρονικό ταχυσρομείο

Το αυριανό ωράριο λειτουργίας (καθώς οι διδακτικές ώρες στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση διαφοροποιούνται.

Εννοείται ότι η αυριανή εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Γ΄ τάξης δεν θα πραγματοποιηθεί.

Από τη Διεύθυνση του 62ου Γυμνασίου Αθηνών