Σχολικό Ημερολόγιο

Χάρτης

Το 62 στα Σχολεία για την Προστασία του Περιβάλλοντος

Εκδηλώσεις

Ιστολόγιο Εκδηλώσεων που διοργάνωσε ή συμμετείχε το σχολείο μας

Αγαπητοί μας μαθητές, αγαπητοί γονείς και φίλοι του 62ου Γυμνασίου Αθηνών!

Έχουμε τη χαρά να σας προσκαλέσουμε στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2019 στις 6:30 μ.μ.  Στην εκδήλωση θα γίνουν τα εξής:

ΟΠΕΡΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΔΕΣΜΩΤΗΣ ΤΟΥ ΑΙΣΧΥΛΟΥ

Μουσική: Παναγιώτης Καρούσος

Σκηνοθεσία: Βασίλης Ασημακόπουλος

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

62ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΠΕΜΠΤΗ, 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2018

Πολιτιστικό Κέντρο Δήμου Αθηναίων Κάτω Πετραλώνων (ώρα 11 με 1μμ)

Πρόγραμμα εγκεκριμένο από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (Ι.Ε.Π.)

Σεμινάριο: «Η προσωδία ως συνδετικός κρίκος της όπερας με την αρχαία ελληνική τραγωδία»

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΙΩ: ΕΙΡΗΝΗ ΚΩΝΣΤΑ

ΒΙΑ/ΘΕΑ ΑΘΗΝΑ: ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΠΟΤΩΝΗ

ΩΚΕΑΝΟΣ/ΕΡΜΗΣ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΡΙΤΣΑΣ

ΩΚΕΑΝΙΔΑ: ΜΑΡΙΖΑ ΚΙΟΣΕΟΓΛΟΥ

Μουσική διεύθυνση στο πιάνο Παντελής Λεγάκης

62ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΑΣ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  - 2103478171

Σχολικό Έτος 2018-2019

Αγαπητοί γονείς,

Οι δύσκολες οικονομικά και κοινωνικά μέρες που διανύουμε, καθιστούν την ανάγκη για κοινωνική αλληλεγγύη, συνοχή και υποστήριξη ολοένα και περισσότερο επιτακτική. Στο πλαίσιο αυτό και εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων, ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας, αποφάσισε τη συγκέντρωση  τροφίμων και ειδών υγιεινής και ειδών οικιακής χρήσης στο οργανισμό «Χαμόγελου του παιδιού» για την κάλυψη των αναγκών του. Προσδοκώντας τη θετική σας ανταπόκριση για στήριξη και κοινωνική αλληλεγγύη, ζητάμε για άλλη μια φορά και τη δική σας συμβολή στον τόσο σημαντικό, αλλά παράλληλα πιο δύσκολο από ποτέ στόχο μας. Η δική σας στήριξη θα μπορούσε πρακτικά να μεταφραστεί σε προσφορές τυποποιημένων τροφίμων, ζυμαρικά, όσπρια, λάδι, ρύζι, γάλα, πάνες, σαμπουάν, οδοντόκρεμες, καθαριστικά και απολυμαντικά, χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, αλουμινόχαρτο και άλλα.
Η συλλογή των τροφίμων και των άλλων ειδών  θα πραγματοποιείται καθημερινά από σήμερα και μέχρι τις 19 Δεκεμβρίου στο χώρο του σχολείου μας. Σας εκφράζουμε εκ των προτέρων τις θερμές μας ευχαριστίες.

Για τον Σύλλογο διδασκόντων

Ο Δ/ντής

Γεωργόπουλος Γεώργιος

Αρχιτέκτων