Σχολικό Ημερολόγιο

Το 62 στα Σχολεία για την Προστασία του Περιβάλλοντος

ΟΔΗΓΙΕΣ ECLASS

Αγαπητοί κηδεμόνες,

Έχει παρατηρηθεί ότι μερικοί έχετε προβεί σε έκδοση νέων λογαριασμών στο ΠΣΔ. Με αυτόν τον τρόπο υπάρχουν διπλοεγγραφές των παιδιών σας. Πρέπει να χρησιμοποιείτε τους λογαριασμούς (username και password) που σας έχουν ήδη δοθεί. Αν κάποιοι δεν έχουν τον κωδικό (password), να στείλουν email στο σχολείο αν δεν έχετε βγάλει άκρη με το helpdesk του ΠΣΔ, ή δεν έχετε καταφέρει να τους ανακτήσετε. Τα στοιχεία που πρέπει να γράφετε στο email είναι το ονοματεπώνυμο του μαθητή, το τμήμα και το username (όχι το password) για να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε. Το email του σχολείου είναι στην ιστοσελίδα μας (http://62gym-athin.att.sch.gr/index.php/το-σχολειο-μασ/επικοινωνία) και/η στον κ. Δάβο Γεώργιο στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

από τη Διεύθυνση

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες!

Ελπίζω εσείς και οι οικογένειές να είστε καλά και εύχομαι οι δύσκολες αυτές μέρες που περνάμε να τελειώσουν  σύντομα!

Για να μπορέσουν οι μαθητές μας να συμμετέχουν στην ηλεκτρονική πλατφόρμα της ηλεκτρονικής τάξης του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου eclass, θα πρέπει να μπείτε με την χρήση των κωδικών που σας έχουν δοθεί τουλάχιστον μια φορά. Έχουμε ετοιμάσει ένα αρχείο σε μορφή PDF με τις οδηγίες βήμα βήμα το οποίο μπορείτε να το κατεβάσετε κάνοντας κλικ εδώ.

Η Διεύθυνση του Σχολείου

Στατιστικά Ιστοσελίδας

Σήμερα 101
Χθες326